Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

MEDALE W SP BĄKOWICE 

 

Tegoroczne Wojewódzkie Igrzyska Szkół Wiejskich w lekkiej atletyce, prowadzone przez WZLZS w Opolu, odbyły się w formie jednych zawodów finałowych. Nasza drużyna na arenie wojewódzkiej godnie się zaprezentowała, a zawodnicy startowali prawie we wszystkich konkurencjach. Finał, który odbył się na stadionie lekkoatletycznym w Opolu, zgromadził dużą ilość zawodników i zawodniczek z całego województwa. Nasi uczniowie największe sukcesy osiągnęli zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i drużynowych (sztafety). Srebrne medale zdobyli chłopcy w sztafecie 4x100 m: Kacper Zarzycki, Maciej Sieradzki, Kamil Karcz i Jakub Podgóreczny. Jakub Podgóreczny wywalczył także srebro indywidualnie w biegu na 1000 m z czasem 3 min. 18 s, a Kacper Zarzycki brąz na dystansie 300 m z czasem 46,28 s.

W klasyfikacji ogólnej Wojewódzkich Igrzysk, na którą składają się wyniki gier zespołowych i lekkiej atletyki, nasza szkoła zajęła 11 miejsce na 72 startujące szkoły podstawowe. Jak na niedużą szkołę wynik jest przynajmniej przyzwoity.

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie medalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy Pani Wójt Barbarze Bednarz za umożliwienie dojazdu na zawody.

                                                                                                       Andrzej Piwowarczyk

wstecz